Boccia Rožnava

Turnaj tímov v integrovanej boccii Rožňava 2015 – 2. ročník

(tlačová správa – vyhodnotenie turnaja)

Dňa 18.9.2015 sa v Športovej hale v Rožňave uskutočnil Turnaj tímov v integrovanej boccii.

Hlavným organizátorom turnaja je Dom Matice slovenskej v Rožňave. Turnaj organizuje v spolupráci s Mestom Rožňava, ktoré je aj hlavným sponzorom turnaja a firmou BASHTO, ktorá sa špecializuje na komplexný servis v hre boccia.

Boccia je paralympijská disciplína určená primárne pre ťažko telesne postihnutých hráčov, ktorej integrovaná podoba je vhodná pre všetkých bez rozdielu zdravotného postihnutia. Boccia vychádza z petangu a jej základným princípom je hádzanie loptičiek na cieľ.

Turnaj tímov v integrovanej boccii v Rožňave sa uskutočňuje už druhý rok, pričom v tomto roku sa rozšíril aj o medzinárodnú účasť.

Turnaja sa zúčastní 21 tímov z:

Rožňavy (Katolícka charita, Červený kríž, DSS Jasanima a Amália, ŠZŠ Zeleného stromu, DSS Subsídium, individuálni hráči), Dobšinej (ŠZŠ Dobšiná), Prešova (o.z. ZOM Prešov), Michaloviec (o.z. Integra), Turia (DSS TAU Turie, Žilina), Dolného Kubína (DSS Dolný Kubín), Ružomberka (DSS Trojlístok), Poľska (Prometeus Konopiska).

Turnaj vyhral tím o.z. ZOM Prešov (ZOM Prešov 1) v zložení Marián Klimčo, Rastislav Kurilák a Boris Klohna, ktorý si svoje prvenstvo obhájil z minuloročného turnaja. Hráči z Prešova sú klasifikovanými hráčmi boccie a zúčastňujú sa celoslovenských súťaží v tomto športe, čo sa odzrkadlilo v kvalite ich hry.

Na druhom mieste sa umiestnil tím z Poľska (Poľsko 2) v zložení Rafal Stasiak, Paulina Socha, Nina Pyrkosz, ktorý merali cestu na turnaj z Konopísk pri Čenstochovej. S poľským klubom boccie Prometeus udržujeme dlhodobejšie kontakty – hráči s Poľska a Slovenska sa zúčastňujú na turnajoch, ktoré organizuje druhá strana, do Rožňavy však poliaci zavítali prvý krát. Škoda že účasť odriekli maďarskí boccisti, ktorým termín turnaja kolidoval s ich programom.

Na treťom mieste sa umiestnili hráčky CSS TAU Turie (Mississippi) v zložení Ľubka Niklová, Barbora Matejčíková a Janka Jančigová. Hráčky CSS Turie sa zúčastňujú pravidelných tréningov boccie v žilinskom klube OMD Farfalletta, ktoré vedie Ondrej Bašták Ďurán (hlavný rozhodca a spoluorganizátor turnaja).

Štvrté miesto tentoraz nemožno nazvať zemiakovým, keďže tím na štvrtom mieste dostal cenu Domu Matice Slovenskej v Rožňave. Na štvrtom mieste sa umiestnil druhý tím CSS TAU Turie (Slniečka) v zložení Romanka Zaslavová, Emília Ďungelová a Helena Andelová.

Víťazi na medailových pozíciách boli odmenení nádhernými pohármi z kombinácie hliny a dreva z dielne CSS TAU Turie. Okrem diplomov pre medailistov bol každý z účastníkov odmenený účastníckym listom.

Turnaj prebiehal v dobrej, priateľskej atmosfére. Jeho cieľom bolo ako súťaženie tak aj propagácia tohto športu v našom regióne – zúčastnili sa ho aj tímy, ktoré sa s bocciou stretli po prvý krát. Verím, že tento turnaj prispeje k spopularizovaniu boccie a prinesie radosť a úspech mnohým ľuďom s hendikepom.

Podrobné výsledky v tabuľkách nájdete nižšie. Fotodokumentácia ako aj iné informácie k turnaju nájdete na stránke: http://www.parahry.sk/bocciaroznava2015/

Mgr. Ondrej Bašták Ďurán

hlavný rozhodca turnaja

celkové poradie

harmonogram

vysledky_roznava

zoznam_timov

Info: bocciaroznava@parahry.sk

boccia roznava 2015_plagat_sjstiahnuť plagát

boccia roznava 2015_plagat_ajdownload poster

Propozície Rožňava – SK

boccia-roznava_propozicie_17.8.2015_sk-724x1024stiahnuť propozície

 Tournament proposal – EN

boccia-roznava_propozicie_17.8.2015_en-724x1024download tournament proposal

Prihláška

rozanava_prihlaskastiahnuť prihlášku

Application form

roznava_prihlaska_engdownload application form

 Herný systém

herny system_boccia roznava 2015_sk_Page_1stiahnuť

  Game System

playing system_boccia roznava 2015_en_Page_1

download

nakres kurtov

boccia roznava 2015_mapka_ke_rs boccia roznava 2015_mapka_PP_zel.s.

 • O nás

  Sme distribútori výrobkov dánskej firmy Handi Life Sport na Slovensku, ktorá sa špecializuje na výrobu športových pomôcok pre hendikepovaných, zvlášť na šport boccia.

 • Zoznam odkazov

 • ParaHry.sk

  2013 © ParaHry.sk. Prevádzkovateľ Ondrej Bašták Ďurán. Autorizovaný predaj produktov značky Handi Life Sport Dánsko. Obsah www stránky je možné používať len v súlade s obchodnými podmienkami spoločnosti Handi Life Sport.

 • Kontakt

  Tel.: +421 949 737 543
  e-mail: info@parahry.sk

  Nájdete nás aj na Facebooku

  facebook